شیردان گاو وعوامل جابجایی شیردان گاو
X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 31 خرداد 1403
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

شیردان گاو وعوامل جابجایی شیردان گاو

شیردان گاو وعوامل جابجایی شیردان گاو دسته: تحقیق
بازدید: 124 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 612 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 12

شیردان به شکل یک کیسه طولی در کف محوطه شکم در امتداد خط وسط و در طرف راست قرار دارد هنگامی که شیردان از وضعیت طبیعی خود خارج و به طرف چپ شکم بین شکمبه و دیواره پهلو ی چپ رانده شود، جابجا یی شیردان به طرف چپ و هنگامی که به سمت راست محوطه بطنی رانده شود ، جابجایی به طرف راست به وقوع می پیوندد محققین عواملی چون ژنتیک، نوع تغذیه و فاکتورهای دیگری را

قیمت فایل فقط 22,000 تومان

خرید

شیردان گاو وعوامل جابجایی شیردان گاو

شیردان (Abomasum‎) بخش چهارم و قسمت اصلی معده نشخوارکنندگان است که روده در دنباله آن قرار دارد. شیردان جدار ضخیم و چین‌خورده دارد.

شیردان معده حقیقی گاو است و در حدود ۲۰ لیتر حجم دارد. دیواره این قسمت از معده شیره‌های معده را ترشح می‌کند که شامل کمتر از نیم درصد اسید کلریدریک و دو آنزیم پپسین و رنین است. شیردان دارای دیاستازها و غدد گوارشی و عصاره معدی است. ترشح این شیره‌ها باعث نام‌گذاری آن به شیردان شده‌است. سه بخش دیگر معده این جانوران فاقد غدد گوارشی و دارای بافت پوششی مطبق‌اند.

از شیردان در تهیه خوراکی به نام سیرابی شیردان استفاده می‌شود.

در فرهنگ آنندراج در توصیف شیردان آمده‌است: چیزی است مثل کدو که گوسفند را در بالای شکنبه می‌باشد و غیر از شکنبه است و آنرا گیپاپزان پر از گوشت و برنج و مصالح کرده می‌فروشند، و به هندی چسته گویند که از آن شیر بسته می‌شود.

زخم شیردان

عارضه زخم شیردان (Abomasal ulcer) ممکن است در اثر ازدیاد اسید در شیردان اتقاق افتد. تغذیه کنسانتره و سیلوی زیاد موجب افزایش سطح اسید در شیردان می‌شود. گوساله‌های جوان نیز ممکن است به زخم شیردان مبتلا شوند.

دلایل جابه جایی شیردان گاو

شیردان و سیرابی یکی از غذاهای مقوی و سرشار از ویتامین و پروتئین است که به عنوان معده اصلی گاو زنده محسوب می شود و در صورتی که مدیریت مناسب در تغذیه گاو آبستن انجام نشود ممکن است با افزایش یا کمبود کنسانتره یا خرد شدن بیش از حد مواد خوراکی عملا باعث خالی شدن شکمبه شود که همین عملا باعث جابجایی شیردان گاو از سمت راست به سمت چپ می شود و عملا بیماری را شکل می دهد که از علائم آن کاهش مصرف خوراک، کاهش تولید شیر پس از زایمان می توان اشاره کرد.

دانلود فایل های بیشتر در وبسایت فایل بوکر

قیمت فایل فقط 22,000 تومان

خرید

برچسب ها : شیردان گاو وعوامل جابجایی شیردان گاو , Cow milk , زخم شیردان , دلایل جابه جایی شیردان گاو , شیردان گاو کجاست؟ , جابجایی شیردان گاو چگونه رخ می دهد؟ , علائم و نشانه های گاوهای مبتلا به جابجایی شیردان , عوامل و دلایل تاثیر گذار در بروز بیماری جابجایی شیردان گاو , روش های پیشگیری از بروز بیماری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee