تحقیق چگالی مواد
X
تبلیغات
امروز: پنجشنبه 31 خرداد 1403
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق چگالی مواد

تحقیق چگالی مواد دسته: تحقیق
بازدید: 119 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 972 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 5

چگالی یا دانسیته (Density) یک ماده که به آن جرم حجمی یا جرم ویژه نیز گویند، جرم آن ماده به ازای حجم واحد است یا به عبارت دیگر جرم یک سانتی‌متر مکعب از یک جسم را گویند و آن را با نماد ρ رو نشان می‌دهند و از رابطه ρmV به دست می‌آید؛ که ρ چگالی، m جرم جسم، و V حجم جسم است

قیمت فایل فقط 25,000 تومان

خرید

تعریف ساده چگالی

مدت هاست که بسیاری از ما درک کرده ایم که “روغن سبک تر از آب است” ، یا اینکه آهن “سنگین تر” از قند است. در بیان چنین اظهاراتی ، ما به طور ضمنی در حال مقایسه حجم مساوی این مواد هستیم مثلا می توانیم بگوییم چگالی روغن از آب کمتر است.  به هر حال ، ما می دانیم که یک فنجان شکر بیش از یک میخ فولاد معمولی وزن خواهد داشت. جرم و حجم معیارهای اندازه گیری یک ماده است و به همین ترتیب به عنوان خصوصیات بسیط ماده تعریف می شوند. با تقسیم این دو معیار می توان به  Density یک ماده دست یافت. این موارد در مبحث چگالی چیست علوم ششم شرح داده شده است.

Density ماده با توجه به دما و فشار متغیر است. این تغییر معمولاً برای جامدات و مایعات کم است اما برای گازها بسیار بیشتر است. افزایش فشار بر روی یک جسم باعث کاهش حجم جسم می شود و بنابراین Density  آن افزایش می یابد. افزایش درجه حرارت ماده (با چند مورد استثنا) با افزایش حجم  از چگالی آن می کاهد. در اکثر مواد ، گرم شدن کف سیال به دلیل کاهش تراکم سیال گرم شده منجر به انتقال گرما از پایین به بالا می شود. این امر باعث بالا رفتن آن نسبت به مواد غیر گرم شده متراکم تر می شود.

قیمت فایل فقط 25,000 تومان

خرید

برچسب ها : چگالی , چگالی مواد , Density , دانسیته

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee