پاورپوینت سیستم های پایگاهی sql
X
تبلیغات
امروز: جمعه 15 مهر 1401
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت سیستم های پایگاهی sql

پاورپوینت سیستم های  پایگاهی sql دسته: SQL Server 2012
بازدید: 156 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 602 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

امروزه با گسترش سیستم های پایگاهی و حجم بالای داده ها ی ذخیره شده در این سیستم ها، نیاز به ابزاری است تا بتوان داده های ذخیره شده پردازش کرد و اطلاعات حاصل از این پردازش را در اختیار کاربران قرار دادبا استفاده ار پرسش های ساده درSQLو ابزارهای گوناگون گزارش گیری معمولی، می توان اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار داد تا بتوانند به نتیجه گیری در مورد

قیمت فایل فقط 31,000 تومان

خرید

پاورپوینت سیستم های  پایگاهی sql

از هنگامی که رایانه در تحلیل و ذخیره سازی داده ها بکار رفت ( 1950 ) پس از حدود 20 سال، حجم داده ها در پایگاه داده ها دو برابر شد. ولی پس از گذشت دو دهه و همزمان با پیشرفت فن آوری اطلاعات (IT) هر دو سال یکبار حجم داده ها، دو برابر شده و همچنین تعداد پایگاه (IT) فن آوری اطلاعات داده ها با سرعت بیشتری رشد نمود . این در حالی است که تعداد متخصصین تحلیل داده ها با این سرعت رشد نکرد . حتی اگر چنین امری اتفاق می افتاد، بسیاری از پایگاه داده ها چنان گسترش یافته اند که شامل چندصد میلیون یا چندصد میلیارد رکورد ثبت شده هستند .امکان تحلیل و استخراج اطلاعات با روش های معمول آماری از دل انبوه داده ها مستلزم چند روز کار با رایانه های موجود است.حال با وجود سیستم های یکپارچه اطلاعاتی، سیستم های یکپارچه بانکی و تجارت الکترونیک، لحظه به لحظه به حجم داده ها در پایگاه داده های مربوط اضافه شده و باعث به وجود آمدن انبارهای عظیمی از داده ها شده است.

این واقعیت، ضرورت کشف و استخراج سریع و دقیق دانش از این پایگاه داده ها را بیش از پیش نمایان کرده است، چنان که در عصر حاضر گفته می شود اطلاعات طلاست. هم اکنون در هر کشور، سازمان، شرکت و غیره برای امور بازرگانی ، پرسنلی، آموزشی، آماری و غیره پایگاه داده ها ایجاد یا خریداری شده است . به طوری که این پایگاه داده ها برای مدیران، برنامه ریزان، پژوهشگران جهت، تصمیم گیری های راهبردی، تهیه گزارش های مختلف،توصیف وضعیت جاری خود و سایر اهداف می تواند مفید باشد . بسیاری از ای ن داده ها از نرم، افزارهای تجاری، مثل کاربردهای مالیweb log ا و CRM ، ERPمی آیند. نتیجه این جمع آوری داده ها این می شود که در سازمانها، داده ها غنی ولی دانش ضعیف، است . جمع آوری داده ها، بسیار انبوه می شود و بسرعت اندازه آن افزایش می یابد و استفاده ع ملی از داده ها را محدود می سازد.داده کاوی استخراج و تحلیل مقدار زیادی داده بمنظور کشف قوانین و الگوهای معنی دار در آنهاست. هدف اصلی داده کاوی، استخراج الگوهایی از داده ها، افزایش ارزش اصلی آنها و انتقال داده ها بصورت دانش است.

با رشد فناوری اطلاعات و روش های تولید و جمع آوری داده ها ، پایگاه داده های مربوط به داده های تبادلات تجاری ، کشاورزی ، اینترنت ، جزییات مکالمانی تلفنی ، داده های پزشکی و ... سریع تر از هر روز جمع آوری و انبارش میشود . لذا از اواخر دهه ی 80 میلادی بشر به فکر دستیابی به اطلاعات نهفته در این پایگاه های داده های حجیم افتاد . زیرا سیستم های سنتی قادر به این کار نبودند . به دلیل رقابت در عرصه های سیاسی ، نظامی ، اقتصادی ، علمی و اهمیت دست یابی به اطلاعات در کم ترین زمان بدون دخالت انسان علم تجزیه و تحلیل داده ها یا داده کاوی پا به عرصه گذاشت .داده کاوی فر آیندی است که در آغاز دهه 90 مطرح شد و با نگرشی نو به مساله استخراج اطلاعات از پایگاه داده ها میپردازد .از سال 1995 داده کاوی به صورت جدی وارد مباحث آمار شد و در سال 1996 اولین شماره مجله کشف دانش و معرفت از پایگاه داده ها منتشر شد . محقق های نظیر براچمن و آناند کلیه مراحل واقع گرایانه و رو به جلو کشف دانش از پایگاه داده ها را تشخیص دادند .

در حاضر ، داده کاوی مهمترین فناوری جهت بهره برداری مواثر از داده های حجیم است و اهمیت آن رو به فزونی است . به طوری که تخمین زده شده است که مقدار داده ها در جهان در هر 20 ماه حدود دو برابر میشود . در یک تحقیق که بر روی گروه های تجاری بسیار بزرگ در جمع آوری داده ها صورت گرفت مشخص گرفت که 19 درصد از این گروه ها دارای پایگاه داده هایی با سطح بیشتر از 50 گیگابایت میباشند و 59 در صد آن ها انتظار دارند که در آینده نزدیک در چنین سطحی قرار گیرند. در صنایعی مانند کارت های اعتباری و ارتباطات و فروشگا های زنجیره ای و خرید های الکترنیکی و اسکنر های بار کد خوان هر روزه داده های زیادی تولید و ذخیره میشوند . افزایش سرعت کامپیوتر باعث بوجود آمدن الگوریتم هایی شده است که قدرت تجزیه و تحلیل های بیشتری دارد بدون اینکه محدودیت در زمینه ظرفیت و سرعت کامپیوتر داشته باشد .

قیمت فایل فقط 31,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت سیستم های پایگاهی sql , PowerPoint sql base systems , تعاریف داده کاوی , تعریف جامع , چرخه تعالی داده کاوی چیست؟ , وظایف داده کاوی , وب کاوی , استخراج اطلاعات , فناوری , داده های حجیم , پایگاه داده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee