پاورپوینت صورت وضع مالی
X
تبلیغات
امروز: شنبه 1 مهر 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت صورت وضع مالی

پاورپوینت صورت وضع مالی دسته: برنامه نویسی
بازدید: 208 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 590 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

اهداف آموزشی فصل 1 ویژگی های اصلی داریی ها و بدهی ها 2 تفاوت بین دارایی ها ی حاصل از منابع اقتصادی و بدهی های ناشی از تعهدات اقتصادی 3 آشنایی با بدهی های ناشی از حقوق صاحبان سهام 4 هدف های طبقه بندی صورت وضع مالی 5 تعریف و شیوه ثبت بدهی های احتمالی تفاوت های روش مستقیم و غیر مستقیم 1 در روش مستقیم ترازنامه پاسخگوی سرمایه گذاری مالكا

قیمت فایل فقط 63,000 تومان

خرید

پاورپوینت صورت وضع مالی

تفاوت تعاریف

در بیانیه شماره 6 از گزارش كردن هزینه های انتقالی (هزینه های منقضی نشده ) منع شده بود اما در بیانیه شماره 4 بر مبلغی كه باید در تراز آزمایشی به دوره بعد منتقل كرد تاكید شده و هدف اصلی محاسبه سود دوره است .

مثل خود بیمه گری : كه بدهی واقعی نیست بلكه تعهد واقعی است و از بابت زیان به خود پرداخت می شوند ونه به شخص ثالث

بدهی های احتمالی

زیان احتمالی← احتمال از دست دادن منافع اقتصادی آینده(ناشی از تعهدات كنونی یك واحد تجاری ) كه منجر بر انتقال دارایی(یا ارائه خدمات ) به واحد تجاری دیگر در آینده شود.

شرایطی كه باید وجود داشته باشند تا زیان احتمالی را به عنوان بدهی شناسایی كرد.

1- آن در چارچوب تعریف بدهی قرار گیرد .

2- احتمال رخ دادن یك رویداد آینده نسبتا زیان باشد.

3- بتوان زیان احتمالی را به صورتی معقول برآورد كرد.

* اگر احتمال رخ داد یك رویداد آینده فقط ، به صورتی معقول محتمل باشد باید در یادداشت پیوست صورتهای مالی ارائه گردد و اگر احتمال رخ داد یك رویداد بعید باشد نیازی به افشای هیچ نوع اطلاعاتی از بابت این رویداد نخواهد بود و اگر احتمال رخ داد یك رویداد در آینده محتمل و قابل برآورد باشد بدهی احتمالی شناسایی می شود.

ترتیب نوشتن اقلام در تراز نامه ، بر حسب قدرت نقدینگی : آنها باعث شد كه اقلام تراز نامه به دو گروه جاری و غیر جاری طبقه بندی شوند و سرمایه در گردش (تفاوت بین دارایی جاری و بدهی های جاری ) محاسبه شود و اطلاعاتی درباره توان بازپرداخت بدهی های شرکت ارائه دهد.

2- در سیستم حسابداری وجوه دولتی طبقه بندی اقلام بر حسب شرحی از عملیات می باشد.

در صورت حساب ها یا حساب ها ( یا در هر دو ) دارایی های جاری و بدهی های جاری را به صورت وجوه مستقل گزارش می كنند.

* چرخه عملیاتی این امكان را به وجود آورد كه تعهدات كوتاه مدت را از تعهدات بلند مدت تفكیك كرد و دارایی های ثابت در طبقه دارایی های جاری قرار نمی گیرند ، زیرا دوره گردش آنها می تواند چندین دوره گردش محصول را پوشش دهد.

3- روشن نمودن فرآیند حسابداری ← شاید بتوان اقلامی را كه از طریق منظور كردن مقادیر بدهكار و بستانكار به سود را كه انتقال منجر به درآمدن نامند و اقلامی كه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم منجر به جریان های نقدی می شوند كه اقلام بدهكار و بستانكار منجر به وجوه نقد می نامند . تفكیك كرد.

6- پیش بینی جریان های نقدی ← بدون طبقه بندی دارایی ها و مشخص كردن تعهدات می توان جریان های نقدی آینده را پیش بینی كرده ولی اگر طبقه بندی با اطلاعات مربوط به جریان نقدی بودجه بندی شده و تاریخی همراه باشد می تواند مهم و اثر گذار باشد – این نوع طبقه بندی می تواند در مورد زمان تبدیل دارایی ها به پول نقد یا موجود بودن آنها برای تبدیل و زمان پرداخت بدهی ها مفید باشد.

عملیات : روش مبتنی بر طبقه بندی عملیات به صورت جاری و غیر جاری با هدف شرحی از عملیات شركت .

ایرادها :

از میان بدهی های جاری ، سود پرداختنی ناشی از همان نوع عملیاتی نیست كه حساب های پرداختنی به وجود می آیند . و از دیدگاه عملیاتی بخش جاری بدهی های بلند مدت متفاوت نیست .

مزیت ها

-اقلام سرمایه در گردش با عملیات جاری ارتباط نزدیك دارد.

- دارایی ها و بدهی های بلند مدت با برنامه های بلند مدت سازمان در ارتباط هستند.

- در صورت سود و زیان هزینه های مربوط به استفاده از دارایی های جاری اغلب از استهلاك دارایی های مشهود و نامشهود جدا گزارش می شوند.

- در صورت جریان نقدی هم وجوه نقد حاصل از عملیات جدا از وجوه نقدحاصل از سایر منابع طبقه بندی می شود.

* نكته : سرمایه در گردش از دیدگاه نظری ایستا است و توان شركت در پرداخت بدهی پویا است .

* طبقه بندی دارایی ها و بدهی ها به صورت جاری و غیر جاری به عنوان روشی برای نشان دادن توان پرداخت بدهی های شركت در سر رسید ، اهمیت خود را از دست داده به دلایل زیر :

1- سایر صورتهای مالی به ویژه سود و زیان و صورت جریان های نقدی می تواند اطلاعات بهتری ارائه كند.

2- گزارشات مالی كه برای گروه های ذینفع خارجی ارائه می شود بیشتر مورد استفاده سرمایه گذاران و سایر گروه ها قرار می گیرد .

قیمت فایل فقط 63,000 تومان

خرید

برچسب ها : صورت وضع مالی , PowerPoint Fiscal Faces , اهداف آموزشی فصل , فایده احتمالی آینده , بدهی های احتمالی , هدف های طبقه بندی , پیش بینی جریان های نقدی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee